Reklama

Region: dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej molestował dzieci?

Placówka opiekuńczo-wychowawcza, której dyrektorem jest M. | fot. Google Street View
Placówka opiekuńczo-wychowawcza, której dyrektorem jest M. | fot. Google Street View

53-letni Dariusz M., dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej w Pile, jest podejrzany o molestowanie wychowanek. Mężczyzna trafił do aresztu. Postawiono mu już zarzuty.

W poniedziałek Dariusz M. usłyszał zarzuty. - 53-latek jest podejrzany o dwukrotne doprowadzenie do poddania się innej czynności seksualnej wychowanki placówki, przy czym w jednym przypadku zdarzenie miało miejsce, gdy dziewczynka nie miała ukończonych 15 lat - tłumaczy Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Ponadto dyrektorowi zarzucono trzykrotne naruszenie nietykalności cielesnej kolejnych dwóch pokrzywdzonych. Czyny objęte zarzutem miały miejsce w latach 2006-2013 - dodaje.

Dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Postępowanie wszczęto po tym jak na komendę policji w Pile zgłosiły się pokrzywdzone dziewczęta. - Wszystkie dzieci przebywające w placówce zarządzanej przez Dariusza M. zostały, natychmiast po zgłoszeniu pokrzywdzonych, umieszczone w innej placówce opiekuńczo-wychowawczej - wyjaśnia.

Ustalono, że w placówce prowadzonej przez M. i jego żonę dochodziło do "nieprzestrzegania prawa dzieci do nietykalności cielesnej i ochrony przed werbalnym naruszeniem sfery prywatności i intymności". Według relacji pokrzywdzonych Dariusz M. miał bez ich zgody całować je w usta, poklepywać, a także dotykać narządów rodnych.

Mężczyźnie grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
53.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro