Reklama
Reklama

Koncert Alicii Keys: powstanie największa scena w Wielkopolsce

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Już za kilka dni na Stadionie Miejskim rozpocznie się wielkie przygotowanie do koncertu Alicii Keys. Sprzęt niezbędny do organizacji koncertu przyjedzie na 25 ciężarówkach.

Scena, jaka powstanie na Poznańskim Stadionie Miejskim będzie jak dotąd największą sceną w Wielkopolsce. Scena razem z telebimami, które zawisną po jej obu stronach będzie miała aż 35 metrów długości. Całość została pomyślana tak, by Alicia Keys, występująca na platformie o wysokości 180 cm, była widoczna dla każdego fana - informuje mówi Michał Czajka, rzecznik prasowy koncertu.

Przy montażu sceny, nagłośnienia, oświetlenia i innych systemach technicznych przez sześć dni pracować będzie ponad sto osób. Sprzęt niezbędny do organizacji koncertu przyjedzie na 25 ciężarówkach. Pierwszy raz na poznańskim stadionie wykorzystana zostanie, bowiem konstrukcja dachowa stadionu, pod którą podwieszone zostaną zestawy głośników zapewniające doskonały odbiór muzyki w każdym miejscu na stadionie. Takie rozwiązanie zagwarantuje likwidację odbić i opóźnień dźwięku oraz jego równomierne rozłożenie. Odblokuje także dodatkowe miejsca dla widzów- dodaje Czajka. Dzięki wprowadzonym zmianom na koncert wejdzie więcej fanów. Od 20 czerwca rozpocznie się sprzedaż biletów - jest jeszcze 4,5 tysiąca wejściówek. Dostępne będą również w kasie nr 3 na terenie Stadionu Miejskiego.

Powstanie u nas całkowicie inna scena, niż te, które mieli okazję oglądać fani podczas pozostałych koncertów w ramach trasy. Poznański koncert artystki jest, bowiem jedynym, który organizowany jest na stadionie. Dla nas to dodatkowa praca przy dostosowywaniu niektórych aspektów technicznych, ale znamy poznański stadion i mogę zapewnić: efekt będzie doskonały - zapowiada Maciej Czysz, prezes MyMusic, firmy produkującej koncert.

Organizatorzy specjalnie przygotują również murawę stadionu. Na płycie boiska położymy 8 tysięcy metrów kwadratowych podłogi z tworzywa sztucznego, odpowiednio wzmocnionej pod samą sceną. To system, który pozwala trawie oddychać i rozwiązanie, które świetnie sprawdziło się podczas ceremonii otwarcia stadionu" - mówi Jarosław Zerbe z MyMusic, szef produkcji koncertu.

Alicia Keys obecnie jeździ po świecie w ramach swojej trasy koncertowej promującej nowy album "Girl on Fire". Poznański koncert jest jednym z 27 zaplanowanych na terenie Starego Kontynentu. Wokalistka ma na swoim koncie 14 nagród Grammy. Najbardziej znane utwory Keys to "Fallin", "If I ain"t got you", "No One", czy "A Woman Worth" i nowe "Girl on Fire".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
29℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
18.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro