Reklama
Reklama

Czerwiec na budowie PCC: pierwsi najemcy przejmują lokale

Montaż stelaży pod elewację | fot. TriGranit
Montaż stelaży pod elewację | fot. TriGranit

Prace na budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, w tym galerii Poznań City Center posuwają się do przodu. Trwa montaż stelaży pod elewację od strony starego dworca PKP. Zaawansowane prace prowadzone są w obiekcie - pierwsi najemcy już przejmują swoje lokale.

Jesienią ma zostać otwarta kolejna część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - galeria handlowa Poznań City Center oraz dworzec autobusowy PKS. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że do przeprowadzki do nowego obiektu zaczyna się przygotowywać właśnie PKS (piszemy o tym tutaj). Nie są to jednak jedyne przygotowania do przeprowadzki. TriGranit informuje, że pierwsi najemcy powierzchni z PCC już zaczynają odbierać swoje lokale. - - 17 czerwca rozpoczęło się formalne przekazywanie lokali pierwszym najemcom, na początek tym największym z Saturnem i Royal Collection na czele - wyjaśnia Przemysław Terlecki z TriGranit. - Dalej swoje lokale otrzyma TOYS"R"US, w pierwszych dniach lipca do Poznań City Center powinni wprowadzić się Piotr i Paweł, Mc Donald’s, Rossmann. Kolejne lokale, zgodnie z ustalonym harmonogramem, będą sukcesywnie przekazywane poszczególnym najemcom.

Równocześnie wykonawcy przygotowują ścianę obiektu od strony starego dworca do umieszczenia na niej elementów elewacji. - Prace wewnątrz budynku Poznań City Center koncentrują się w tej chwili na montażu urządzeń wentylacyjnych i pracach wykończeniowych. Większość pomieszczeń dla najemców jest już praktycznie na ukończeniu, w stanie deweloperskim. Prace wykończeniowe prowadzone są także na trzykondygnacyjnym parkingu.

Zachęcamy do zobaczenia filmowej relacji z budowy ZCK. Na krótkim nagraniu widać m.in. ogromny żuraw, który pracował tu na początku czerwca. Dzięki filmowi można się przyjrzeć z bliska wnętrzom nowego budynku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro