Grunwald po raz 18. mistrzem Polski

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań wygrali spotkanie finałowe z AZS Politechnika Poznańska 3:1 i po raz 18. w historii zostali mistrzem Polski. Złotą laskę zdobył Artur Mikuła z Grunwaldu.

Finałowa rywalizacja dwóch odwiecznych rywali ponownie dostarczyła kibicom hokeja na trawie dużo sportowych emocji. Po pierwszej połowie prowadził Grunwald, który wyszedł na prowadzenie po bramce Macieja Wejerowskiego, ale po zmianie stron wyrównał Bartosz Szotek. Chwilę później Karol Majchrzak wyprowadził Grunwald na prowadzenie, a w 63. minucie ustalił wynik finału na 3:1.

Po spotkaniu finałowym odbyło się uroczyste zakończenie sezonu. Grunwald Poznań po raz 18. w historii został mistrzem Polski, a takim dorobkiem nie może się pochwalić żaden inny klub w kraju. Złota laska Redakcji "Sport" i PZHT trafiła do Artura Mikuły z WKS Grunwald Poznań, który zdobywcy 36 bramek w całym sezonie. Puchar Fair Play otrzymali zawodnicy AZS Politechnika Poznańska, a brązowy medal wywalczył zespół UKH Start 1954 Gniezno. Ponadto Grunwald i Politechnika będą występować w Lidze Mistrzów.

WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 3:1 (1:0)
K.Majchrzak 2 (50r,65), M.Wejerowski (35) - B.Szotek (44)

Skład WKS Grunwald Poznań: Paweł Bratkowski, Szymon Hutek, Robert Grzeszczak, Tomasz Choczaj, Mateusz Poltaszewski, Tomasz Dutkiewicz, Maciej Wejerowski, Mirosław Kluczyński, Adrian Chalamski, Marcin Strykowski, Waldemar Rataj, Tomasz Górny, Artur Mikuła, Tomasz Marcinkowski, Łukasz Wybieralski, Karol Majchrzak, Piotr Kozłowski, Mariusz Chyła, Radomir Mnich, Jerzy Wybieralski (trener), Eugeniusz Gaczkowski (II trener), Krzysztof Szarszewski (fizjoterapeuta) i Waldemar Serowski (kierownik sekcji).