Reklama
Reklama

90-lecie sekcji hokejowej Warty Poznań

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Sekcja hokeistów na trawie Warty Poznań skończyła właśnie 90 lat, a z okazji urodzin odbył się jubileuszowy festyn na stadionie AWF. Jedną z atrakcji był mecz hokejowych rodzin Wybieralscy - Wachowiakowie.

- Kiedyś graliśmy na naturalnej trawie... inna bajka i inne przepisy (uśmiech - red.). Mieliśmy swoje wspaniałe boisko przy ul. Królowej Jadwigi, a teraz w tym miejscu stoi kino. Całe życie toczyło się wokół tego boiska . Mieliśmy sukcesy, które były wielopokoleniowe, a wtedy wspierał nas jeszcze Cegielski - wspomina były zawodnik Warty Poznań, Jerzy Wybieralski, który prowadzi aktualnych mistrzów kraju Grunwald Poznań.

Hokeiści na trawie Warty na przestrzeni 90 lat zdobyli 12 tytułów Mistrza Polski i 10 złotych medali w rozgrywkach halowych. W sumie w różnych kategoriach wiekowych hokeiści Warty zdobyli aż 70 medali w Mistrzostwach Polski. Należy podkreślić, że w Warcie niemal wyłącznie występowali wychowankowie.

Ponadto jedenastu warciarzy reprezentowało Polskę w igrzyskach olimpijskich. Byli to: Jerzy Siankiewicz (Helsinki,1952) Jan Górny, Andrzej Ptak, Włodzimierz Różański i Władysław Śmigielski (Rzym, 1960), Jerzy Czajka, Stanisław Kaźmierczak, Stefan Otulakowski i Józef Wybieralski (Monachium, 1972) oraz: Leszek Tórz i Jerzy Wybieralski (Moskwa, 1980). Ten ostatni ponownie uczestniczył w igrzyskach w 2000 roku w Sydney jako trener reprezentacji.

Podczas sobotniego urodzinowego festynu wręczono pamiątkowe medale, rozegrano ponad 100 spotkań w turnieju dzieci, a jedną z atrakcji był mecz hokejowych rodzin Wybieralscy - Wachowiakowie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro