Reklama
Reklama

Nowy czołg dla poznańskiego muzeum już załadowany

fot. MBP
fot. MBP

O sprowadzeniu do poznańskiego muzeum czołgu Cruiser Tank Mk VIII Centaur Mk I typ C pisaliśmy kilka dni temu. W czwartek czołg został załadowany na zestaw niskopodwoziowy, a dziś odbędzie się oficjalne przekazanie pojazdu.

W ubiegłym roku do kolekcji muzeum trafiły dwa amerykańskie czołgi przekazane przez armię grecką, a w poniedziałek przedstawiciele muzeum wyjechali do Lizbony, skąd sprowadzony zostanie czołg Cruiser Tank Mk VIII Centaur Mk I typ C.

W piątek muzeum poinformowało, że czołg został już załadowany i jest gotowy do drogi - Wczoraj żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu i logistycy z z 1. Brygady Logistycznej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy wraz z attaché pułkownikiem Arturem Wiliński dotarli do Entroncamento, gdzie w bazie Pułku Remontowego załadowali czołg Cruiser Tank Mk VIII Centaur Mk I na zestaw niskopodwoziowy.

Około godziny piętnastej czasu polskiego w Lizbonie odbędzie się oficjalne przekazanie czołgu, a potem transport wyruszy do Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
5.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro