Reklama
Reklama

Anarchiści protestowali w obronie lokatorów

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

Anarchiści oraz mieszkańcy kamienic przy Stolarskiej i Piaskowej protestowali w środę pod siedzibą NeoBanku. Protestujący twierdzą, że to NeoBank jest odpowiedzialny za działalność tzw. czyścicieli kamienic.

Protest rozpoczął się o godzinie 16:30 przed Domem Lokacyjnym NeoBanku na ulicy Gwarnej w Poznaniu - Jest to kolejny protest pod siedzibą NeoBanku. NeoBanku, który jest zamieszany w proceder czyszczenia poznańskich kamienic. Jego spółki córki finansowały niesławnego czyściciela Piotra Ś.. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na to, że to, że w Poznaniu od dłuższego czasu można jawnie łamać prawa lokatorów, że można ich wurzucać, że można ich terroryzować to jest zasługą między innymi takich instytucji jak NeoBank - wyjaśniał Łukasz Weber z Federacji Anarchistycznej. W proteście wzięło udział około czterdziestu osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
62.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro