Reklama
Reklama

Wybrano nowy zarząd MPK Poznań

fot. fot. K. Lesińska / MPK Poznań
fot. fot. K. Lesińska / MPK Poznań

O przygotowaniach do wyborów nowego zarządu poznańskiego przewoźnika pisaliśmy już w marcu. We wtorek wieczorem poinformowano, że nowy zarząd został wybrany.

Kadencja obecnego zarządu dobiegła w tym roku końca, a rada nadzorcza podjęła decyzję o drobnej zmianie w składzie zarządu - Jedyną zmianą jest to, że nie będzie członków zarządu do spraw tramwajów i do spraw autobusów, ale będą członkowie odpowiedzialni za sprawy ekonomiczne i sprawy techniczne - wyjaśniał w marcu Jan Grabkowski, przewodniczący rady nadzorczej.

We wtorek odbył się ostatni etap postępowania konkursowego - Po wysłuchaniu wszystkich zakwalifikowanych do tego etapu kandydatów, Rada Nadzorcza dokonała wyboru nowego Zarządu na kolejną czteroletnią kadencję. Prezesem Zarządu został ponownie Wojciech Tulibacki, sprawujący tę funkcję od 2000 roku. Członkiem Zarządu ds. ekonomiczno-finansowych został Jerzy Zalwowski, który obecnie jest Zastępcą Dyrektora ds. finansowych. Na Członka Zarządu ds. technicznych wybrany został Marek Grzybowski, pracujący od lat w MPK Poznań - informuje Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro