Reklama
Reklama

Region: plantacja konopi w nieczynnej stacji radarowej

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz Komedy Powiatowej Policji w Wolsztynie namierzyli dużą plantację konopi indyjskich. Rośliny uprawiano w nieczynnej stacji radarowej w Babimoście (woj. lubuskie), przy granicy z Wielkopolską.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o likwidacji dużej plantacji konopi indyjskich, którą zlokalizowano w Kopanicy pod Wolsztynem. Policjanci z CBŚ i Wolsztyna zajmujący się tą sprawą natrafili na ślad następnej uprawy tych roślin. - Wszystkie tropy wiodły do Babimostu. W przeszłości funkcjonowało tam duże lotnisko wojskowe - tłumaczy Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Babimost znajduje się na terenie województwa lubuskiego, leży przy granicy z Wielkopolską. - Na terenie nieczynnej stacji radarowej w budynkach technicznych policjanci odnaleźli pomieszczenia, w których znajdowały się uprawy konopi - mówi Borowiak. W sumie w budynku znaleziono około 1200 doniczek z krzewami konopi w różnych stadiach rozwoju. - Nad ich prawidłowym wzrostem czuwał elektroniczny system oświetlenia, wentylacji i nawadniania. Plantacja była wyposażona we własny generator prądu dostarczający duże ilości energii potrzebne do zasilania urządzeń - dodaje.

Według specjalistów z krzewów zabezpieczonych w trakcie akcji mogło powstać nawet 25 kilogramów marihuany wartej 400 tysięcy złotych. Policjantom udało się zatrzymać mężczyznę zajmującego się profesjonalnie prowadzoną uprawą. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro