Reklama
Reklama

Miał 3 promile alkoholu we krwi i... kierował ruchem na DK11

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Nie chodzi tu jednak o policjanta drogówki. 35-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego nie dość, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu, to dodatkowo postanowił kierować ruchem na DK 11 w miejscowości Cielcza.

Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Cielcza w okolicy Jarocina. - Około 19.10 dyżurny jarocińskiej komendy został poinformowany przez pracowników miejscowej firmy ochroniarskiej, że jakiś mężczyzna usiłuje kierować ruchem na krajowej jedenastce - wyjaśnia Agnieszka Zaworska.

Zgłaszający przekazał funkcjonariuszom, że osoba kierująca ruchem prawdopodobnie jest nietrzeźwa. - Z relacji wynikało, że zanim mężczyzna rozpoczął ręczną regulację ruchem, kierował samochodem. Zgłaszający, by nie dopuścić do zagrożenia uniemożliwił mężczyźnie dalszy pobyt na drodze i przytrzymał go do czasu przyjazdu patrolu - dodaje.

Gdy na miejscu pojawili się policjanci, przeprowadzili badanie alkotestem. Okazało się, że 35-latek ma... blisko 3,5 promila alkoholu we krwi. Do miejsca, w którym kierował ruchem dojechał Fiatem Seicento. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro