Reklama
Reklama

PKP: od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy

9 czerwca, w niedzielę, na kolei zaczął obowiązywać nowy, letni rozkłady jazdy. Pasażerowie, którzy regularnie korzystają z pociągów powinni dokładnie sprawdzić szczegóły swojego połączenia. Część składów przestała kursować, kolejne zmieniły trasy. Jest też dobra wiadomość - pojawiły się dodatkowe pociągi na trasach do miejscowości turystycznych.

Od niedzieli na kolei obowiązuje nowy rozkład jazdy. Wprowadzono go ze względu na zbliżające się wakacje, a także remonty prowadzone na trasach kolejowych. Zmiana rozkładu w czerwcu to normalność - przewoźnicy przygotowują się do okresu wakacyjnego, podczas którego część składów, z których głównie korzystają uczniowie i studenci, po prostu jest pusta.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W niedzielę pasażerowie nie odczuwali jeszcze zmian. - Nie zauważyłem jeszcze żadnej różnicy - mówił jeden z pasażerów czekających w niedzielę na pociąg. - Z moich pociągów nie ma zmian w rozkładzie. Kilka minut, ale to nie gra roli - dodaje inna pasażerka.

Przewozy Regionalne na czas letnich wakacji wprowadzają korekty w kursowaniu wielu składów. Zawieszony zostaje pociąg interREGIO NER Kutno-Poznań-Kutno. Na trasie Piła-Chojnice część pociągów kursować będzie tylko w weekendy i święta. Relacje Piła Gł. (10:55) - Szczecin Gł. (13:57), Szczecin Gł. (10:35) - Piła Gł. (13:40), Piła Gł. (8:36) - Chojnice (9:51), Chojnice (10:45) - Piła Gł. (11:59) zostały całkowicie odwołanie. Część innych składów będzie kursować w skróconych relacjach. Ograniczono też kursowanie pociągów na trasach pomiędzy Poznaniem i Gnieznem oraz Poznaniem i Szamotułami.

Pasażerowie nie narzekają na zmiany, ale podkreślają, że najważniejsza jest dla nich punktualność składów. - Korzystam często, ale na razie nie widać żadnych zmian. Czekamy na pociąg, zobaczymy czy się spóźni - mówi młoda pasażerka.

Są też jednak i dobre wiadomości. Na czas wakacji przewoźnicy wprowadzają dodatkowe pociągi na trasach do miejscowości turystycznych. Przewozy Regionalne uruchomiły połączenia pomiędzy Poznaniem a Ełkiem i Giżyckiem, a także Poznaniem i Kołobrzegiem. Więcej składów będzie też kursować do Świnoujścia.

Mamy też dobrą informację dla osób podróżujących pociągami w kierunku Zielonej Góry. Od niedzieli podróż pociągiem pomiędzy Poznaniem i tym miastem skróci się średnio o pół godziny. Wszystko przez zakończenie budowy łącznicy kolejowej omijającej stację w Czerwieńsku pod Zieloną Górą. Najkrótsza podróż pociągiem pomiędzy Poznaniem i ZG trwa godzinę i 40 minut.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro