Reklama
Reklama

Zmiany przy ZCK: Powstańców Wlkp. ulicą jednokierunkową!

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Od poniedziałku ulica Powstańców Wielkopolskich tymczasowo staje się ulicą jednokierunkową. Można po niej jechać wyłącznie w kierunku Mostu Dworcowego. Niemożliwy tym samym jest skręt z ulicy Matyi w Powstańców Wlkp. i Towarową.

W poniedziałek wprowadzone zostały kolejne zmiany w okolicach powstającego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Kierowcy poruszający się ulicą Powstańców Wielkopolskich muszą się liczyć ze sporymi modyfikacjami.

Od 10 czerwca ulica Powstańców Wlkp. jest trasą jednokierunkową, którą można jechać wyłącznie w kierunku Mostu Dworcowego. - Pojazdy poruszające się ul. Powstańców Wielkopolskich będą włączać się do ruchu na ul. Matyi poprzez pas włączania. Ulica Powstańców Wlkp. będzie jedynym dojazdem do ul. Towarowej - zapowiadał w ubiegłym tygodniu Przemysław Terlecki z TriGranit.

Samochody poruszające się ulicą Matyi w kierunku MTP mają do dyspozycji jeden pas ruchu na nowo wybudowanej jezdni północnej trasy. Z ulicy Matyi nie można już skręcać w kierunku Towarowej i Powstańców Wlkp. Wszystko przez budowę dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i przebudowę ulicy Matyi. - Za utrudnienia przepraszamy. Zauważalna poprawa nastąpi już pod koniec wakacji, kiedy zgodnie z planem ruch samochodów i tramwajów powinien odbywać się już w obie strony nowymi drogami - ulicą Matyi i Mostem Dworcowym - kończy Terlecki.

Od rana na ulicy Matyi, w okolicach ulicy Towarowej i Powstańców Wielkopolskich tworzą się spore korki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro