Reklama

Zmiany przy ZCK: Powstańców Wlkp. ulicą jednokierunkową!

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Od poniedziałku ulica Powstańców Wielkopolskich tymczasowo staje się ulicą jednokierunkową. Można po niej jechać wyłącznie w kierunku Mostu Dworcowego. Niemożliwy tym samym jest skręt z ulicy Matyi w Powstańców Wlkp. i Towarową.

W poniedziałek wprowadzone zostały kolejne zmiany w okolicach powstającego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Kierowcy poruszający się ulicą Powstańców Wielkopolskich muszą się liczyć ze sporymi modyfikacjami.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Od 10 czerwca ulica Powstańców Wlkp. jest trasą jednokierunkową, którą można jechać wyłącznie w kierunku Mostu Dworcowego. - Pojazdy poruszające się ul. Powstańców Wielkopolskich będą włączać się do ruchu na ul. Matyi poprzez pas włączania. Ulica Powstańców Wlkp. będzie jedynym dojazdem do ul. Towarowej - zapowiadał w ubiegłym tygodniu Przemysław Terlecki z TriGranit.

Samochody poruszające się ulicą Matyi w kierunku MTP mają do dyspozycji jeden pas ruchu na nowo wybudowanej jezdni północnej trasy. Z ulicy Matyi nie można już skręcać w kierunku Towarowej i Powstańców Wlkp. Wszystko przez budowę dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i przebudowę ulicy Matyi. - Za utrudnienia przepraszamy. Zauważalna poprawa nastąpi już pod koniec wakacji, kiedy zgodnie z planem ruch samochodów i tramwajów powinien odbywać się już w obie strony nowymi drogami - ulicą Matyi i Mostem Dworcowym - kończy Terlecki.

Od rana na ulicy Matyi, w okolicach ulicy Towarowej i Powstańców Wielkopolskich tworzą się spore korki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro