Reklama

Dwie porażki poznaniaków z ŁSTW UŁ

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Piłkarze wodni Alstal Waterpolo Poznań grając w osłabieniu przegrali w weekend dwa spotkania z ŁSTW Uniwersytet Łódzki w Termach Maltańskich, ale nadal mają szansę na medal.

Dzięki skutecznej grze w ataku oraz rewelacyjnej obronie niezwykle utalentowanego bramkarza Pawła Domagały poznańscy piłkarze wodni byli wymagającym rywalem dla pewnie zmierzających po złoty medal zawodników ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem gości 14:10, a drugi 12:10.

- Z rundy na rundę nasi zawodnicy prezentują coraz lepszą formę. Mimo kontuzji trzech graczy nawiązaliśmy zaciętą walkę z niezwyciężonym w tym roku zespołem z Łodzi. W niedzielnym spotkaniu prowadziliśmy aż do ostatniej kwarty. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie przełamiemy dobrą passę łódzkich waterpolistów i podobnie jak w tegorocznych meczach z Arkonią Szczecin pokonamy drużynę mistrza Polsk -
mówi Tomasz Różycki, prezes Stowarzyszenia KS Waterpolo Poznań i kapitan Alstal Waterpolo Poznań.

Zespół Alstal Waterpolo Poznań będzie można zobaczyć w stolicy Wielkopolski po raz ostatni w tym sezonie 29-30 czerwca. W kończącym sezon dwumeczu zmierzą się z drużyną GKPW 59 Gorzów Wlkp. i wszystko wskazuje na to, że odbiorą kolejny w dwuletniej historii drużyny brązowy medal.

Alstal Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki 10:14 (0:3, 2:2, 5:5, 3:4).

Alstal Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki 10:12 (5:4, 2:2, 2:1, 1:5)


Skład Alstalu:
Paweł Domagała (bramkarz), Artur Wróbel, Dawid Sompolski, Rafał Iwanowicz, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Paweł Wielogórski oraz Tomasz Różycki (kapitan).

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro