Reklama
Reklama

SPWLąd: kadra szkoły uczestniczyła w szkoleniu SERE

fot. Marcin Szubert
fot. Marcin Szubert

Kadra dowódcza i dydaktyczna Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbyła szkolenie SERE, które przygotowuje żołnierzy do działania w oderwaniu od własnych wojsk.

Cykl Szkoleń Rozpoznania i SERE działa w poznańskiej szkole od początku 2012 roku. Jego celem jest przygotowanie żołnierzy do działania bez wsparcia własnego oddziału - W pewnych sytuacjach i okolicznościach nie można wykluczyć, że żołnierz będzie działał w oderwaniu od wojsk własnych. Najniebezpieczniejsza w skutkach jest izolacja - niewola. Przymusowe lądowanie śmigłowca we wrogim terenie, zagubienie w czasie patrolu, uprowadzenie lub brak kontaktu z własnymi wojskami w trakcie działań bojowych, stawiają żołnierza w skrajnie nieprzewidywalnej i niekomfortowej sytuacji - opowiada Marcin Szubert, rzecznik prasowy szkoły. Do tego typu sytuacji przygotowują szkolenie SERE, a w ostatnich dniach takowe szkolenie odbyła kadra poznańskiej szkoły. Prezentujemy galerię zdjęć ze szkolenia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
57.78 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro