Reklama
Reklama

Stare ZOO: można oglądać egzotyczne ryby i żaby

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

W Starym ZOO od kilku dni można odwiedzać nową część pawilonu zwierząt zmiennocieplnych. Prezentowane są tutaj żaby, ryby, a także kajman okularowy - gad z rodziny aligatorowatych.

Rok temu otwarto dla zwiedzających pawilon zwierząt zmiennocieplnych na terenie Starego ZOO. Powstał przede wszystkim z myślą o waranach z Komodo - tzw. smokach. Jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Oprócz jedynych w naszym kraju waranów, można tu także oglądać m.in. legwany zielone, gekony madagaskarskie, czy agamę błotną. Wstęp do pawilonu kosztuje 3 złote.

Kilka dni temu otwarto kolejną część pawilonu. Znajdują się w niej akwaria z rybami, a także miejsce dla żab. Wśród mieszkańców nowej części pawilonu jest także kajman okularowy, gad z rodziny aligatorowatych.

- W pawilonie można zobaczyć około 20 gatunków żab -
mówi Grażyna Pabijan, kierownik Starego ZOO. - Są to m.in. rzekotki, ropuchy czy gigantyczne żaby "kurczaki górskie" - dodaje. - Prawdopodobnie jest to największa kolekcja żab w ogrodach zoologicznych w Polsce. Z kolei w akwariach można oglądać ryby z różnych zakątków świata. Akwaria wypełnione są morską wodą. Znajdują się tutaj gatunki ze wszystkich oceanów i różnych mórz - kończy.

Wstęp do nowej części pawilonu kosztuje 5 złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro