Reklama
Reklama

Poznań: uprawiał konopie indyjskie w piwnicy

fot. KWP Poznań

We wtorek policjantom z wojewódzkiej policji udało się zatrzymać 28-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, który w swojej piwnicy prowadził profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Nawet na 8 lat może trafić do więzienia.

Akcję przeprowadzili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KWP w Poznaniu. - Ujawnili kolejną plantację konopi indyjskich. Tym razem znajdowała się ona na terenie powiatu poznańskiego - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Podczas akcji zatrzymano 28-latka, do którego należały rośliny.

- W miejscu zamieszkania zatrzymanego, w piwnicy, funkcjonariusze znaleźli profesjonalnie zorganizowaną plantację konopi w ilości 19 krzaków. Zabezpieczona ilość roślin pozwalała na jednorazowe (przy jednym cyklu wzrostu) wyprodukowanie około 600 gramów gotowego narkotyku - marihuany o czarnorynkowej wartości około 24 tysięcy złotych - dodaje Liszczyńska.

Dodatkowo w domu 28-latka zabezpieczono ponad 250 gr marihuany. Sam ją wyprodukował. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał, że produkcją narkotyków zajmował się od dwóch lat i było to dla niego źródło stałego dochodu. - Pracujący nad sprawą śledczy ustalą ile dotychczas narkotyków wprowadził do obrotu zatrzymany mężczyzna i jakie korzyści z tego tego tytułu osiągnął - kończy.

28-latkowi grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro