Reklama

Poznańskie uczelnie otwierają nowe kierunki

Nauczą zarządzać państwem i wyszkolą agentów służb specjalnych. Poznańskie uczelnie zabiegają o studentów i otwierają nowe kierunki studiów.

Na poznańskich uczelniach ruszyła rekrutacja przyszłych studentów. Szkoły wyższe walczą o każdego kandydata, a kartą przetargową mają być nowe kierunki i specjalności. Uniwersytet Przyrodniczy zaprasza do studiowania Inżynierii i Gospodarki Wodnej, Medycyny i Projektowania Mebli. Na każdym z tych kierunków edukację może rozpocząć nawet sześćdziesięciu studentów - Ważna jest promocja, ważne jest zachęcanie, ale ważny jest też rynek pracy. I otwierając nowe kierunki, dokonujemy analizy rynku pracy - mówi prof. dr hab. Monika Kozłowska, prorektor ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczego.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza przygotowano osiem nowych kierunków i dwanaście specjalności. Przyszli politycy mogą kształcić się na kierunku Zarządzanie Państwem - Są to studia, które mają przygotować studentów do profesjonalnego funkcjonowania w administracji samorządowej i administracji publicznej - mówi dr Dominika Narożna, rzeczniczka uczelni.

Według pracodawców osobom po studiach brakuje wiedzy i doświadczenia. Problem ze znalezieniem pracy potwierdzają dane z Powiatowego Urzędu Pracy. Ponad pięćdziesiąt sześć procent zarejestrowanych bezrobotnych to osoby z wyższym wykształceniem - W tej chwili mamy oferty dla osób, które potrafią administrować stronami internetowymi, tworzyć strony, administratorów sieci komputerowych, ale też na przykład dla psychologów, logopedów czy animatorów kultury - mówi Magdalena Morze z PUP.

Wyniki rekrutacji studenci poznają na początku lipca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
1.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro