Reklama
Reklama

Uliczny hokej w sobotę w Poznaniu

Specjalne hokejowe miasteczko stanie w sobotę na boisku przy Szkole Podstawowej nr 18 na os. Armii Krajowej, a wszystko w ramach imprezy "Street Warriors / Street Hockey Tournament".

"Street Warriors / Street Hockey Tournament" to pierwsza impreza w Polsce, w której zawodnicy zmagać się będą w rywalizacji hokejowej grając nie w łyżwach czy w rolkach ale w obuwiu. Uliczna odmiana hokeja oficjalnie narodził się w Ameryce Północnej w latach 70-tych XX wieku jest alternatywą dla hokeja na lodzie z tym wyjątkiem, że zamiast łyżew gra odbywa się w butach. Sprzęt do street hockey"a to ten sam, którego używają zawodnicy grający w hokeja na lodzie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Organizując grę w street hokeja dajemy ludziom możliwość sprawdzenia się jako hokeiści, a co za tym idzie zarażamy ich tym widowiskowym sportem. To jest hokej dla każdego bez względu na wiek, płeć czy umiejętności. Wierzymy, że dzięki naszemu zaangażowaniu i możliwości dotarcia do ludzi, ilość sympatyków hokeja będzie rosła z dnia na dzień. Wszyscy doskonale wiemy, że aby pokochać sport trzeba wypróbować go na własnej "skórze". Street Hockey daje taką możliwość. Nie trzeba umieć jeździć na łyżwach aby połknąć hokejowego bakcyla -
mówi współorganizator turnieju Przemysław Michałowicz z Flow Sport / Street Hockey.

Hokejowe miasteczko przygotowane przez Polski Związek Hokeja na Lodzie, Szkołę Podstawową nr 18 i firmę Flow Sport zostanie otwarte o godzinie 12.00, a wstęp będzie bezpłatny. Wymagane minimum sprzętowe to kij, rękawice oraz wygodne obuwie.
W programie imprezy: turniej Street Hockey"a (do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn), hokejowe graffiti na murze, konkurs strzelecki i strefa zabawy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro