Reklama
Reklama

Bronisław Komorowski wyróżnił polskie firmy

fot. Andrzej Urbanowicz

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to nagroda przyznawana już po raz jedenasty firmom, które mają duży wkład w unowocześnianie polskiej gospodarki. Nagrody zostały rozdane na poznańskich targach w trakcie uroczystej gali z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP została ustanowiona przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, a w tym roku została przyznana po raz jedenasty. Uroczysta gala odbyła w środę na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Do nagrody nominowano dwanaście firm w czterech kategoriach. Za najbardziej innowacyjną firmę uznano Zakłady Farmaceutyczne Polpharma - Bardzo ciężko pracowaliśmy na tę nagrodę. W branży farmaceutycznej nic nie dzieje się z dnia na dzień, to jest wieloletnia praca działu badania i rozwoju - powiedział Krzysztof Rabiański, prezes Polpharmy. W kategorii Zielona Gospodarka konkurencję pokonała mała firma z Podhala - Geotermia Podhalańska - Dzięki naszej działalności ponad trzysta ton dwutlenku węgla nie trafiło do atmosfery. Dzięki temu, że ciepło geotermalne zastępuje piece węglowe, które są powszechne na Podhalu - opowiada Czesław Ślimak. Nagrodę w kategorii "Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu" odebrał prezes Banku PKO BP Zbigniew Jagiełło - Jest to dla nas podkreślenie, że jesteśmy codziennie najlepsi. Nie tylko w kategoriach usług, ale również w kategorii współpracy ze społeczeństwem - mówi Zbigniew Jagiełło, prezes banku. Tytuł firmy globalnej otrzymał KGHM Polska Miedź, która jest jednym z największych polskich eksporterów oraz producentów miedzi i srebra na świecie.

Po południu prezydent pojawił się również w Kościanie, fabryce autobusów Solaris Bus&Coach w Bolechowie, a także na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro