Reklama
Reklama

Powstanie gimnazjum dla dwóch uczniów

Gimnazjum dla dzieci autystycznych powstanie przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Obecnie działa przy nim przedszkole i podstawówka dla dzieci autystycznych. Oprócz nauki uczniowie mają przechodzić w szkole terapię behawioralną.

Najmniejsze, ale najdroższe gimnazjum w Poznaniu powstanie na Ogrodach. We wrześniu przyjmie zaledwie dwóch uczniów - chorych na autyzm. Dla Michała i Damiana nauka jest całym światem. W ten sposób uczą się pokazywać swoje emocje. Obaj chorują na autyzm. Mają problemy z mówieniem i nawiązywaniem kontaktu - Bardzo szybko widać efekty terapii. To jest bardzo ważne, żeby jak najmłodsze dzieci trafiały na terapię - wyjaśnia Lidia Domańska, terapeutka.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Kilkadziesiąt dzieci przechodzi terapię w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na Ogrodach. Na razie działa tu przedszkole i podstawówka. Od września pojawi się też gimnazjum - To rozszerza ofertę miasta jeśli chodzi o potrzeby dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych - mówi Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

Oprócz zwykłej nauki uczniowie będą w gimnazjum przechodzić tzw. terapię behawioralną. Podstawą jest tu nawiązanie kontaktu z dziećmi. Przez zabawy i ćwiczenia terapeuci starają się rozbudzić w nich emocje. Każdy nauczyciel pod opieką będzie mieć tu tylko jednego ucznia. W najbliższym roku szkolnym do gimnazjum pójdzie dwóch uczniów. W przeciągu kilku lat placówka będzie mieć pod opieką szóstkę dzieci. Na więcej brakuje pieniędzy. Miesięczne utrzymanie placówki będzie kosztować kilkanaście tysięcy złotych.

Na powstanie nowego gimnazjum formalnie musi się jeszcze zgodzić rada miasta. Głosowanie zaplanowano na najbliższej sesji. Wszystko wskazuje na to, że radni poprą pomysł utworzenia placówki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie o burzach. Również dla Poznania
18℃
12℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro