Reklama

Wielki trawnik przed Zamkiem, Ethno Port rusza w piątek!

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

Szósta edycja festiwalu Ethno Port rozpocznie się w najbliższy piątek. Nowością jest lokalizacja festiwalu, który przeniósł się z Chwaliszewa do Centrum Kultury Zamek. Na parkingu przy Zamku rozpoczęły się już przygotowania do festiwalu.

Impreza organizowana jest od sześciu lat i stała się jedną z ważniejszych imprez dla fanów muzyki etnicznej. Niestety ze względu na protesty mieszkańców Chwaliszewa festiwal musiał wyprowadzić się ze starego koryta Warty. Najbliższa edycja odbędzie się w przestrzeniach należących do Centrum Kultury Zamek, a do dyspozycji artystów będą trzy sceny - w Sali Wielkiej, na zamkowym dziedzińcu oraz na parkingu przed Zamkiem.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali bogaty program koncertów, a nowością są darmowe koncerty, które będą odbywały się na parkingu przed Zamkiem. W piątek darmowy koncert zagra Dubioza Kolektiv, w sobotę Kapela Ze Wsi Warszawa, a w niedzielę orkiestra dęta prowadzona przez Bobana i Marko Markoviciów. Wśród koncertów płatnych warto wymienić choćby irańsko-turecki duet Kayhan Kalhor & Erdal Erzincan czy albański Hysni (Niko) Zela&Albanian Iso-Polyphonic Choir.

Oprócz koncertów zaplanowano liczne warsztaty i wykłady. Szczegółowy plan festiwalu dostępny jest na stronie festiwalu. Karnet na cały festiwal kosztuje 80-90 złotych, a bilety jednodniowe 40 i 50 złotych. Dostępne są również bilety na pojedyncze koncerty w cenie 20 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro