Reklama
Reklama

Grunwaldzka: tramwajem dopiero w październiku

Próbny przejazd tramwaju po nowym wiadukcie na Grunwaldzkiej | fot. K. Lesińska - MPK Poznań

20 maja odbyły się testowe przejazdy tramwajem po nowym wiadukcie w ciągu ulicy Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniu z ulicami Jawornicką i Smoluchowskiego. Niestety to, że tramwaj dojechał na Junikowo bez problemów nie oznacza, że mieszkańcy tej okolicy w najbliższym czasie zaczną kursować tramwaje. ZTM tłumaczy to względami bezpieczeństwa.

Mieszkańcy ulicy Grunwaldzkiej i okolic nie ukrywają, że mają już dość trwającej od miesięcy przebudowy trasy. Chcą powrotu tramwajów na pętlę na Junikowie, tym bardziej, że 20 maja całą trasę, łącznie z nowym wiaduktem, pokonał testowo tramwaj. - Od kilku tygodni wszystko jest gotowe i tramwaje mogłyby wrócić, ale podobno miastu na tym nie zależy, bo autobusy są tańsze. Z tego względu celowo chcą odebrać całość prac dopiero w październiku - pisze Arek, nasz czytelnik.

Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub lub tel. 512 526 525 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA


Zarząd Transportu Miejskiego podkreśla, że zgodnie z aktualnym planem inwestycja w całości - ukończenie ulicy i torowiska - ma się zakończyć do 30 września bieżącego roku. - Próbny przejazd tramwaju, jaki odbył się wcześniej, był elementem testu związanego z naturalnym procesem budowy trasy tramwajowej - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Trzebiatowski dodaje, że wcześniejsze uruchomienie trasy nie jest możliwe wyłącznie ze względu na bezpieczeństwo pasażerów. - Uruchomienie trasy będzie możliwe z chwilą zakończenia budowy i przekazania inwestycji do eksploatacji, co będzie równoznaczne z dopuszczeniem jej do użytkowania przez wszystkie uprawnione służby - wyjaśnia. - Wcześniejsze uruchomienie trasy jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa, a obszar ulicy jest placem budowy - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
2.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro