Reklama
Reklama

Poznaniak w czynie społecznym sprząta centrum

O bałaganie panującym w centrum miasta pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Z bałaganem postanowił walczyć jeden z poznaniaków, który w czynie społecznym posprzątał trawnik w okolicy skrzyżowania al. Niepodległości i Fredry. Miejscy urzędnicy dziękują, ale zapewniają, że miasto jest regularnie sprzątane.

Pan Tadeusz twierdzi, że śmieci pod zamkowym parkanem przy al. Niepodległości zalegają od wielu miesięcy - Od roztopów nie było tutaj sprzątane. Ja tu codziennie przechodzę i codziennie ten teren obserwuję - mówi Tadeusz Anioła. Na reakcję miasta pan Tadeusz dłużej nie chciał czekać. Mężczyzna sam zabrał się za sprzątanie trawnika w reprezentacyjnym miejscu Poznania. Akcja pana Tadeusza podobała się przechodniom - Wyręcza miasto dosyć wymownie i to władze powinny czuć się zażenowane - mówi jeden z poznaniaków.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Okazuje się, że trawnik podlega Zarządowi Dróg Miejskich - Należy podziękować Panu, ale to nie jest prawda, że to miejsce nie było od zimy sprzątane. Można sobie wyobrazić, jakby to miejsce wyglądało, gdyby to miejsce nie było posprzątane - twierdzi Tomasz Libich z ZDM.

Na problem śmieci w centrum miasta zwracają też uwage osiedlowi radni. Twierdzą oni, że problem przybiera na sile w weekendy - Jeśli śmieci pojawiają się na ulicach w piątek to zostają do poniedziałku - mówi Paweł Sztando, radny osiedlowy. ZDM twierdzi, że centrum powinno być sprzątane codziennie - W specyfikacji przetargowej jest zapis, że należy opróżniać kosze na śmieci każdego dnia - twierdzi Libich. Pan Tadeusz w zapewnienia urzędników nie wierzy i zachęca poznaniaków do wspólnego dbania o porządek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro