Reklama
Reklama

Anarchiści: "dość policyjnego bandytyzmu"

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

O godzinie 13.00 w Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Szylinga pojawili się przedstawiciele Federacji Anarchistycznej z dyplomem i i nagrodą Złotej Śruby. W ten sposób "dziękują" komendantowi policji i jego podwładnym za, jak informują, współpracę z czyścicielami kamienic.

Poznańska sekcja Federacji Anarchistycznej przygotowała oficjalne oświadczenie w sprawie poniedziałkowej wizyty w Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Szylinga. Pojawiają się w nim oskarżenia wobec komendanta oraz pracowników mu podwładnych. Oto fragment oświadczenia:

(...) Zarówno współpraca z "czyścicielami kamienic", bierność wobec działań NeoBanku i biznesmenów, jak i na razie nieudane próby ścigania i karania uczestników protestów lokatorskich - pod absurdalnymi i naciąganymi zarzutami, co potwierdziły już dwa wyroki uniewinniające - to sposób na pokazanie, że poznańska policja staje po stronie bogatych wyzyskiwaczy i bandytów, a nie po stronie krzywdzonych obywateli!

W związku z tym w symboliczny sposób pragniemy dziś uhonorować komendanta miejskiego policji Romana Kustera i jego ludzi - haniebnym dyplomem za owocną współpracę z "czyścicielem kamienic" oraz nagrodą indywidualną Złotej Śruby dla najbardziej gorliwego współpracownika Piotra Ś.

Nie licząc na sprawiedliwość, rzekomo gwarantowaną przez państwowy system prawny, mamy jednak nadzieje, że niebawem nie tylko Piotr Ś., ale też jego mocodawcy i współpracujący z nim policjanci odpowiedzą - w ten czy inny sposób - za swoje haniebne czyny! Dość policyjnego bandytyzmu.


Dyplom miał trafić w ręce komendanta, ale ostatecznie "wyróżnienie" odebrała jego sekretarka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro