Reklama
Reklama

Stary Rynek: Jedzenie Zamiast Bomb w nietypowym miejscu

fot. Łukasz Stefanowski
fot. Łukasz Stefanowski

W niedzielę przedstawiciele Rozbratu zorganizowali kolejną edycję akcji Jedzenie Zamiast Bomb, która ma zwrócić uwagę na nadmierne wydatki na zbrojenie wielu państw. Tym razem posiłki potrzebującym rozdawano... tuż przy Starym Rynku, przy nowym skłocie Od:zysk.

O skłocie, który od kwietnia działa w opuszczonym budynku u zbiegu ulic Szkolnej i Paderewskiego, a więc tuż przy Starym Rynku, pisaliśmy już na naszym portalu. Obiekt został zajęty nielegalnie, a dodatkowo jest w złym stanie technicznym. Organizowane są tutaj spotkania, warsztaty, dyskusje, koncerty czy wystawy.

W niedzielę przy budynku odbyła się kolejna edycja akcji Jedzenie Zamiast Bomb. Akcja dla potrzebujących jest organizowana w Poznaniu co tydzień. Aktywiści z Rozbratu rozdają wegetariańskie posiłki, co ma na celu zwrócenie uwagi na nadmierne wydatki na zbrojenie wielu państw.

Akcja jest organizowana na całym świecie od 1980 r. W Polsce, poza Poznaniem, odbywa się m.in. w Gdańsku, Krakowie, Białymstoku, Częstochowie i Lublinie.

Czy sąsiedztwo Starego Rynku to dobre miejsce na taką akcję? Jak sądzicie?

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro