Reklama

Nowy Urząd Marszałkowski rośnie za 175 mln zł

fot. SOŁTYS

Od końca 2011 roku za 175 milionów złotych na działce, na której mieścił się Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, przy al. Niepodległości, powstaje nowy gmach Urzędu Marszałkowskiego. Zobacz zdjęcia z budowy.

Urząd Marszałkowski obecnie mieści się w kilku budynkach na terenie Poznania i dla usprawnienia funkcjonowania jednostki postanowiono wybudować nowy gmach, do którego przeniosą się wszystkie departamenty. Budowa ruszyła pod koniec 2011 roku, a budowlańcy początkowo zmagali się z problemami gruntowo-wodnymi przy budowie dwóch kondygnacji podziemnych.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Nowa siedziba będzie mieć 12 pięter wysokości (10 pięter to biura, dwa piętra - pomieszczenia usługowe). Elewacja zewnętrzna w większości będzie składała się ze szkła, co nada budynkowi nowoczesnego wyglądu. Powierzchnia siedziby to 31 000 metrów kwadratowych. W budynku znajdą się dwa patia - jedno otwarte na al. Niepodległości, a drugie na ulicę Kościuszki. Autorem projektu jest Warsztat Architektury Pracownia Autorska.

Koszt całej inwestycji to 175 milionów złotych, z czego 165 milionów pochłoną roboty budowlano-montażowe. Termin oddania budynku do użytku to pierwsze półrocze 2014 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
8.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro