Reklama
Reklama

Biennale Sztuki dla Dziecka rozpoczęte

Do 8 czerwca w ramach 19. Biennali Sztuki dla Dziecka w Poznaniu odbędzie się w sumie blisko 200 koncertów, spektakli, warsztatów, wystaw, pokazów filmów i twórczych wydarzeń dla dzieci. Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział ponad 13 tysięcy dzieci i dorosłych.

19. Biennale Sztuki dla Dziecka rozpoczęły się niedzielnym happeningiem "Park pełen poezji", który trwa od godz. 10 w Park Wilsona na Łazarzu. Tam na całe rodziny czeka spacer pełen słów, które odkrywać można przy bramach wejściowych, w alejkach parkowych, pomiędzy drzewami, a nawet w Palmiarni. Pojawili się również aktorzy interpretujący wiersze dla dzieci i kolorowi ludzie wiatraki z biennalowymi symbolami - wiatraczkami. Całość około godziny 16.00 zwieńczy wspólna zabawa w głuchy telefon wraz z koncertem Chóru Dziewczęcego Skowronki.

Kolejne dni tygodnia wypełnione są po brzegi rozmaitymi wydarzeniami artystycznymi, a wśród nich nie zabraknie koncertów, spektakli, warsztatów, zabaw twórczych i seansów filmowych. Od godziny 9.00 do godziny 18.00 czekać będą na zwiedzających wyjątkowe wystawy w CK Zamek i w Bibliotece Raczyńskich. Do biblioteki warto też zabrać książkę, z której dziecko już wyrosło, by wziąć udział w zaaranżowanej przez artystę wymianie książek.

W Biennale będzie mogło wziąć udział ponad 13 tysięcy dzieci i dorosłych. Przygotowano około 50 propozycji, które w kilku odsłonach łącznie dadzą ilość 200 wydarzeń. Harmonogram imprezy został ułożony w sposób umożliwiający uczestnictwo grupom przedszkolnym i szkolnym, ale i rodzicom z dziećmi w godzinach popołudniowych, a także w weekend. Zdecydowana większość z punktów programu jest bezpłatna. Są jeszcze miejsca na popołudniowe warsztaty i niektóre koncerty.

Wydarzenia Biennale zlokalizowane są w 10 punktach miasta: CK Zamek, Bibliotece Raczyńskich, Parku Starego Browaru, Parku Wilsona, Pawilonie Nowa Gazownia, Malarni Teatru Polskiego, Teatrze Nowych, Scenie na Piętrze, placu Wolności i siedzibie Radia Merkury. Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej biennaledladziecka.pl. Bilety dostępne są w punkcie informacyjno-biletowym w CK Zamek, wejście A, parter, czynnym od 8.30 -18.00.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro