Warta prowadziła z Miedzią 2:0, ale znów zremisowała. Zobacz bramki.

Warta Poznań - Miedź Legnica 2:2  | fot. Michał Nadolski
Warta Poznań - Miedź Legnica 2:2 | fot. Michał Nadolski

Pierwszoligowa Warta Poznań do 83. minuty prowadziła z Miedzią Legnica 2:0, ale tuż przed końcem meczu straciła dwie bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Poznaniacy, którzy na meczach Warty przy Drodze Dębińskiej pojawiają się okazjonalnie mogli przeżyć "małe Déjà vu", gdyż w składzie Miedzi Legnica było sporo byłych warciarzy, a trenerem zespołu gości jest Bogusław Baniak. Natomiast spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy chcieli szybko wyjść na prowadzenie, ale znów brakowało im szczęści i umiejętności pod bramką rywali. Dopiero w 34. minucie Igor Jurga strzałem głową pokonał bramkarza gości po dośrodkowaniu Marcina Trojanowskiego. Wynik nie uległ zmianie do końca połowy.

Po zmianie stron groźniej zaczęła atakować Miedź, która marnowała idealne okazje na wyrównanie. Szczególnie niefrasobliwy pod bramką Warty był Jakub Grzegorzewski, który nie trafił do bramki nawet z piątego metra. W 80. minucie ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcin Trojanowski i Warta wyszła na prowadzenie 2:0. Jednak natychmiast po wznowieniu gry Piotr Madejski popisał się rajdem, który zwieńczył bramkę. W kolejnej akcji Madejski został sfaulowany w polu karnym, a rzut karny na bramkę zamienił Jakub Grzegorzewski i niespodziewanie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Warta Poznań - Miedź Legnica 2:2 (1:0)
Igor Jurga (34. minuta), Marcin Trojanowski (80. minuta) - Piotr Madejski (83. minuta), Jakub Grzegorzewski (85. minuta - rzut karny)
Żółte kartki: Mateusz Pogonowski i Mateusz Zatwarnicki
Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice)

Warta: Adrian Lis - Tomasz Magdziarz, Adam Gajda, Paweł Giel, Adrian Bartkowiak, Wojciech Wilczyński, Marcin Trojanowski, Michał Jakóbowski, Mateusz Pogonowski (67. Robert Ziętarski), Wojciech Onsorge - Igor Jurga (75. Marcin Klatt).