Reklama
Reklama

Wiemy, kto zagra przed koncertem Alicii Keys

fot. Cezary Jelesniański
fot. Cezary Jelesniański

Już 30 czerwca na Stadionie Miejskim w Poznaniu jedyny koncert w Polsce zagra Alicia Keys. Dziś organizator koncertu ujawnił, kto zagra przed amerykańską gwiazdą.

Alicia Keys obecnie jeździ po świecie w ramach swojej trasy koncertowej promującej nowy album "Girl on Fire". Poznański koncert jest jednym z 27 zaplanowanych na terenie Starego Kontynentu. Wokalistka ma na swoim koncie 14 nagród Grammy. Najbardziej znane utwory Keys to "Fallin", "If I ain"t got you", "No One", czy "A Woman Worth" i nowe "Girl on Fire".

Dziś organizator ogłosił, że artystka osobiście wybrała dwa zespoły, które poprzedzą jej poznański występ. Na scenie zaprezentuje się niemiecki Hurricane Dean - "Tam, gdzie spotkało się ciepłe z zimnym - tam powstał Hurricane Dean" - tak sami o sobie mówią członkowie czteroosobowego zespołu z niemieckiego Leer. Ich muzykę charakteryzuje ciepły, melancholijny głos wokalisty, zimne brzmienie gitar i hipnotyczna elektronika - mówi Michał Czajka, koordynator ds. mediów.

Drugim supportem będzie poznański UFly - Grupa UFly powstała we wrześniu 2012 roku. Stworzyli ją muzycy istniejącego od 2004 roku zespołu UnderGround Fly. Razem z nazwą członkowie grupy postanowili zmienić również styl muzyczny. Zapytani o to, co grają dziś, odpowiadają: "Mówimy o sobie, że gramy "fly rock". Przestaliśmy trzymać się sztywno typowo rockowego instrumentarium i wzbogaciliśmy brzmienie o instrumenty elektroniczne nadając muzyce UFly bardzo wyrazistego charakteru - dodaje Czajka.

Koncert odbędzie się 30 czerwca na Stadionie Miejskim, a dla fanów amerykańskiej wokalistki przygotowano 25000 biletów. W tej chwili są jeszcze dostępne bilety na koncert, a najtańsze kosztują 269 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro