Grunwald wygrał baraż z Warszawianką

Szczypiorniści Grunwaldu Poznań wygrali rewanżowe spotkanie barażowe o utrzymanie się w I lidze z Warszawianką Warszawa 34:22, ale z powodu problemów finansowych mogą nie przystąpić do rozgrywek w nowym sezonie.

Pierwsze spotkanie rozegrane w Warszawie niespodziewanie zakończyło się zwycięstwem Warszawianki 29:24. Oznaczało to, że w rewanżu poznaniacy będą musieli wygrać i odrobić straty bramkowe. W hali przy ul. Newtona pojawił się komplet publiczności, który wspierał podopiecznych Rafała Walczaka dopingiem, ale Warszawianka przez dłuższy okres pierwszej połowy prowadziła. Dopiero bramka Ireneusza Żaka w 20. minucie i dobra postawa bramkarza pozwoliły wyjść na prowadzenie 12:11. Chwilę później bramkę zdobył Jarosław Tomiak oraz Ireneusz Żak i poznaniacy odskoczyli na 14:11, a na przerwę schodzili prowadząc 18:15.

Po zmianie stron poznaniacy nadal mieli inicjatywę, a wsparci udanymi interwencjami bramkarza Radosława Geblera w 40. minucie odrobili już straty z pierwszego spotkania. Ostatecznie wygrali spotkanie 34:22 i zapewnili sobie utrzymanie w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Niestety po spotkaniu przedstawiciele klubu informowali, że możliwe jest wycofanie zespołu z rozgrywek z powody problemów finansowych.

WKS Grunwald Poznań - Warszawianka Warszawa 34:22 (18:15)