Reklama

Stolarska: właściciele rozpoczęli remont kamienicy

O sytuacji mieszkańców kamienicy na Stolarskiej piszemy od blisko roku. W środę właściciele kamienicy wykonali pierwszy krok w stronę rozwiązania problemu. Wynajęta przez nich firma rozpoczęła remont, elementów zniszczonych przez Piotra Ś. i jego ludzi.

W czerwcu ubiegłego w kamienicy przy Stolarskiej pojawili się Panowie Piotr Ś. oraz Paweł Ż., którzy twierdzili, że reprezentują właściciela nieruchomości. Panowie rozpoczęli różnego rodzaju prace, których celem jest uprzykrzanie życia mieszkańców. W kamienicy odcięto gaz, demontowano stolarkę, zalewano mieszkania, odcięto wodę, a przed świętami Bożego Narodzenia zniszczono instalację elektryczną. Konflikt trwa od blisko roku, ale do dziś żadne służby nie znalazły jego rozwiązania.
We wtorek nadzór budowlany poinformował, że właściciele kamienicy rozpoczęli remont zdewastowanej kamienicy - Firma remontowo-budowlana w imieniu właścicieli tej kamienicy przystąpiła do naprawy szeregu elementów tego budynku. Te prace zostały rozpoczęte na poddaszu, gdzie przystąpiono do odbudowy rozebranej wcześniej ściany. Myślę, że dzisiaj te prace się zakończą. Kolejne prace to jest usunięcie tego gruzu porozbiórkowego, a również naprawa kominów, które wskazaliśmy jako wymagające naprawy - wyjaśnia Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. W tej chwili w kamienicy mieszkają jeszcze dwie rodziny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro