Reklama
Reklama

Policja złapała mężczyznę handlującego podrobionymi zegarkami

Poznańscy policjanci zatrzymali pięćdziesięcioletniego poznaniaka, który zajmował się handlem podrabianymi zegarkami znanych światowych marek. Biegli oszacowali, że straty poszkodowanych firm sięgają ponad miliona złotych.

Informacje o pojawiających się w Poznaniu podróbkach zegarków znanych marek dotarły do funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - Policjanci zaczęli bacznie przyglądać się działalności prowadzonej na targowisku "Bema" przy ul. Dolna Wilda. Ich szczególna uwagę zwróciło stoisko prowadzone przez pięćdziesięcioletniego poznaniaka i handlującego zegarkami - wyjaśnia Hanna Wachowiak z wielkopolskiej policji.

Dzięki pracy operacyjnej policjanci ustalili, że na stoisku dostępne są również podróbki zegarków znanych marek - Funkcjonariusze znaleźli trzydzieści osiem zegarków z podrobionymi znakami towarowymi kilkunastu znanych światowych firm - dodaje Wachowiak. Straty pokrzywdzonych firm oszacowano na ponad milion złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty wprowadzania do obrotu podrobionych towarów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny lub nawet dwóch lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro