Reklama
Reklama

Promują Poznań Maraton... pasażerami pędzącymi na tramwaj

13 października w naszym mieście odbędzie się 14 edycja Poznań Maratonu. Zapisy ruszyły na początku maja. Obecnie na liście startowej jest ponad 800 uczestników. Jak miasto zachęca kolejnych biegaczy do wzięcia udziału w imprezie? Spotem "Każdy biega" z komunikacją miejską w tle.

8 maja rozpoczęły się zapisy do czternastego Poznań Maratonu. Do tej pory na liście startowej pojawiło się 819 nazwisk. Limitem, którego nie mogą przekroczyć organizatorzy biegowej imprezy jest 10 tysięcy uczestników.

Podobnie jak w roku ubiegłym maratończycy wystartują z ulicy Grunwaldzkiej. Targi Poznań Spot Fair oraz imprezy towarzyszące odbywać się będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do 31 sierpnia opłata startowa wynosi 100 zł, od 1 do 17 września 150 zł, a od 18 września do 2 października 200 złotych.

Jak organizatorzy zachęcają biegaczy do wzięcia udziału w maratonie? Specjalnie przygotowanym spotem "Każdy biega". - My zazwyczaj biegamy o naszych ulubionych porach i na ulubionych trasach. Ale wielu z nas także biega o stałych porach i na tych samych trasach: o poranku na przystanku, za odjeżdżającym tramwajem, albo wieczorem, żeby zdążyć na autobus i dotrzeć do domu na czas. To także są biegacze i jesteśmy pewni, że wielu z nich ma potencjał na rewelacyjnych maratończyków! Dlatego trzymamy kciuki za każdego, kto biega i zapraszamy na 14. Poznań Maraton - zachęcają organizatorzy.

Zobacz spot:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro