Reklama
Reklama

Uniwersytet Medyczny chce się rozbudować

fot. Projekt Front Architects
fot. Projekt Front Architects

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu chce się rozbudować. W najbliższych latach miałoby powstać Collegium Farmaceuticum z profesjonalnymi laboratoriami dla studentów. Wiele zależy jednak od środków pozyskanych z Unii Europejskiej.

Poznański Uniwersytet Medyczny przymierza się do rozbudowy swojej infrastruktury. Uczelnia planuje postawienie Collegium Farmaceuticum - nowoczesnych laboratoriów, w których mogliby się kształcić studenci. - Uzyskanie wsparcia unijnego, na które liczy Uniwersytet Medyczny, pozwoli na realizację projektu prowadzącego do powstania specjalistycznych laboratoriów, które umożliwią prowadzenie na wysokim poziomie badań nad lekami i ich skutkami oddziaływania na ludzi - wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała, rzecznik rektora UMP. - Dzięki zaangażowaniu potencjału naukowego uczelni i stworzeniu zespołów badawczych Centrum ma aspiracje stać się specjalistycznym, branżowym ośrodkiem działającym dla województwa wielkopolskiego i kraju - dodaje.

Wstępną koncepcję budynku, który miałby powstać w pobliżu skrzyżowania ulic Polnej z Rokietnicką, zaprezentowała pracownia architektoniczna Front Architects. - Jest to koncepcja, która nam się podoba. Nie ukrywamy jednak, że realizacja zależna jest w dużej mierze od środków finansowych, jakie uda nam się pozyskać. Jeśli otrzymamy przydział finansowy w przyszłym roku będziemy mogli zacząć myśleć o rozpoczęciu budowy najwcześniej w 2015 roku - zaznacza.

Budynek ma oszczędną formę składającą się z kilku prostopadłościennych brył. Pomiędzy nimi zaplanowano dziedzińce z zielenią. Wysokość i wygląd budynku dostosowano do znajdujących się w sąsiedztwie obiektów wielorodzinnych, ale też wysokich domów studenckich. W budynku znajdzie się podziemny parking, miejsca postojowe zaplanowano też w sąsiedztwie Collegium.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
25.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro