Reklama
Reklama

Przejedź się rowerem... z Ryszardem Grobelnym!

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

W środę w Poznaniu odbywać się będą warsztaty Think Bike, których głównym tematem będzie kwestia dojazdu rowerami do poznańskich szkół. Akcję wspólnie z Poznaniem organizuje Ambasada Królestwa Niderlandów. Na 17.00 zaplanowano wycieczkę rowerową po Poznaniu, którą będzie prowadzić... Ryszard Grobelny.

Już w środę w Poznaniu odbędą się warsztaty w ramach Think Bike. Na warsztatach poruszane będą kwestie wdrażania przyjaznych rozwiązań komunikacyjnych, które mają zapewnić rowerzystom bezpieczeństwo. Wydarzenie organizują Urząd Miasta, Zarząd Dróg Miejskich oraz Ambasada Królestwa Niderlandów.

W warsztatach udział może wziąć każdy chętny. Rozpoczną się o godzinie 9.00 w Sali Białej UM przy placu Kolegiackim. Głównym tematem spotkania będzie program "Rowerem do szkoły". Swoje wystąpienia zaprezentują m.in. Andrzej Billert z ZDM, Arie Vijfhuizen oraz Tom Godefrooij.

Na godzinę 17.00 zaplanowano wycieczkę rowerową, w której udział mogą wziąć wszyscy chętni. Co ciekawe, na jej czele będą jechać prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz Ambasador Królestwa Niderlandów Paul Marcel Kurpershoek. Start z placu Kolegiackiego, a meta przy leśniczówce na Marcelinie. Trasa liczy około 9 kilometrów. Poznaniacy chętni do przejażdżki muszą się wyposażyć w rowery we własnym zakresie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro