Reklama
Reklama

Na Placu Wolności powstał miejski ogród

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

O miejskich ogrodach, które powstaną w ramach Festiwalu Malta pisaliśmy już w marcu. Jeden z pierwszych ogrodów pojawił się na Placu Wolności.

Organizatorzy Festiwalu Malta przyznają, że festiwal nieco stracił ze swojego pierwotnego charakteru i zniknął z przestrzeni publicznej. Zmienić ma to Generator Malta - Temu służyć będzie projekt Generator Malta i wszystkie składające się na niego akcje i wydarzenia. Zapraszamy do współpracy szerokie i różnorodne grono partnerów - od środowisk skupionych wokół znanych i ważnych inicjatyw poznańskich przez szkoły, ośrodki osiedlowe po indywidualnych mieszkańców i przypadkowych przechodniów - informowali w marcu organizatorzy.

Jedną z festiwalowych propozycji jest budowa sześciu miejskich ogrodów. Ogrody powstaną na Jeżycach, Łazarzu, Chwaliszewie, Wildzie, Śródce i Starym Mieście, a osoby chętne do ich tworzenia zgromadziły się na specjalnych stronach w portalu społecznościowym Facebook. Na Placu Wolności pojawiła się już drewniana konstrukcja, w której zasadzono pierwsze rośliny, a kolejne ogrody powstaną wkrótce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro