Reklama
Reklama

Koniec z kolejkami do Urzędu Pracy?

fot. lucasrag/sxc.hu
fot. lucasrag/sxc.hu

Kolejki do Powiatowego Urzędu Pracy na stałe wpisały się już w krajobraz ulicy Czarnieckiego, ale być może już wkrótce znikną. W poniedziałek ruszył system internetowej rejestracji bezrobotnych.

Zmiany wprowadzone w poniedziałek są związane z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z listopada 2012 roku. Od dziś na terenie całego kraju bezrobotni mogą rejestrować się w Urzędach Pracy za pomocą specjalnego serwisu internetowego.

Dla osób rejestrujących się w Urzędzie Pracy przygotowano trzy sposoby rejestracji. Nowością jest rejestracja przez Internet, która nie wymaga osobistej wizyty w Urzędzie Pracy - Osoba korzystająca z tej formy zobowiązana będzie dołączyć do formularza elektronicznego wszystkie zeskanowane dokumenty niezbędne do rejestracji - informuje Magdalena Morze, z PUP. Niezbędne jest podpisanie formularza podpisem elektronicznym lub profilem ePUAP.

Metodą pośrednią jest zgłoszenie wizyty w Urzędzie Pracy za pośrednictwem formularza internetowego - System wyznaczy osobie bezrobotnej termin wizyty w powiatowym urzędzie pracy. Podczas tej wizyty osoba bezrobotna jest zobowiązana przedłożyć oryginały dokumentów niezbędnych do rejestracji - dodaje Morze.

Dla osób niekorzystających z Internetu pozostawiono możliwość osobistej rejestracji - Tą formą rejestracji objęte zostaną osoby zgłaszające się do urzędu w danym dniu, w godzinach od 7:30 do 10:00 - kończy Morze. Urzędnicy liczą, że nowe zasady zlikwidują kolejki i ułatwią dostęp do urzędu.

Czy Twoim zdaniem możliwość internetowej rejestracji może zmniejszyć kolejki w urzędzie pracy?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro