Reklama

Królowej Jadwigi: kierowcy wjeżdżają pod tramwaje

O zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi, Górnej Wildy i Półwiejskiej pisaliśmy już kilkukrotnie. Niestety nie wszyscy kierowcy dostosowują się do zmienionej organizacji ruchu.

Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa na skrzyżowaniu zlikwidowano lewoskręty. Od samego początku funkcjonowaniu nowej organizacji ruchu otrzymujemy od Państwa zdjęcia i filmy dokumentujące nagminne łamanie zakazów skrętu - Mamy na dwóch wlotach ustawione radiowozy, które mają włączone sygnały świetlne. Są policjanci, którzy pokazują, że nie można tutaj skręcać w lewo bo jest tu zmiana organizacji ruchu, a nagminnie popełniane są wykroczenia i to wykroczenia, które w wielu sytuacjach powodują sytuacje zagrożenia - wyjaśnia Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. Poza stwarzaniem zagrożenia, kierowcy utrudniają przejazd pojazdów MPK - Jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe, że jadący od Górnej i Dolnej Wildy, najeżdżają na powierzchnię wyłączoną z ruchu, która jest przeznaczona dla pojazdów szynowych i skręcają w lewo. Tak samo jadący od Ronda Rataje. Mają nawet lampę żółtą pulsującą, która ostrzega o zmianie, ale i tak ciągle na pamięć jadą - dodaje Klimczewski.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro