Reklama
Reklama

Kajakarze przepłynęli z Puszczykowa do Poznania

fot. Adrian Potrawiak

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna przepłynęła z Puszczykowa do Poznania. Celem akcji jest ukazanie mieszkańcom miasta Poznania alternatywnej do powszechnie uprawianych formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest stowarzyszenie Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei zrzeszające studentów i absolwentów poznańskich uczelni.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Pomysł Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej został zaczerpnięty ze środowiska rowerzystów, którzy podczas "masy krytycznej", przejeżdżają ulicami miasta, aby zwrócić uwagę na problemy komunikacji rowerowej i aby promować rower, jako zdrowy środek codziennego transportu - informują organizatorzy.

Celem Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej jest propagowanie turystyki kajakowej wśród poznańskiej społeczności. A także zwrócenie uwagi na rzekę Wartę, która stanowi element tożsamości miasta i może stanowić naturalną atrakcję turystyczną.

W tegorocznej imprezie udział wzięło niemal 400 uczestników. To niebywały rekord w pierwszej edycji w 2008 roku udział wzięło 200 osób, a w drugiej w 2012 roku 300 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro