II Bieg "Poznaj Poznań z mapą" za nami

Blisko 150 osób pojawiło się na starcie drugiego biegu na orientację w ramach cyklu "Poznaj Poznań z mapą", który odbył się na Cytadeli. Najlepszy okazał się Michał Olejnik z WKS Grunwald Poznań.

"Poznaj Poznań z mapą" to cykl zawodów, mający na celu rozpropagowanie biegów na orientacje wśród mieszkańców Poznania i okolic. Mimo nie najlepszej pogody w niedzielę na starcie drugiego biegu pojawiło się blisko 150 osób. Zawodnicy mieli do pokonania w zależności od kategorii, dystans od 2 do 5,5 kilometrów.

W kategorii elita najlepszym okazał się Michał Olejnik z WKS Grunwald Poznań, który zameldował się na mecie z czasem 26:42. Drugi był jego klubowy kolega Dariusz Konarczak, a trzecie miejsce wywalczył Łukasz Gryzio z Azymut Pabianice. Natomiast w kategorii średniacy wygrał Przemysław Pawłowski Przemek z czasem 28:27, drugie miejsce zajął Marek Firlej z HKS Azymut Mochy, a trzeci był jego klubowy kolega Gracjan Cupryś. Wśród początkujących najlepszy był Dawid Antkowiak z HKS Azymut Mochy.

Następne zawody odbędą się 22 czerwca2013 roku nad Jeziorem Rusałka. Wszelkie informacje dotyczące zawodów dostępne są na stornie internetowej poznajpoznan.com.