Reklama
Reklama

Juwenalia: studenci dobrze się bawią, mieszkańcy narzekają

Od czwartku odbywają się w Poznaniu Juwenalia. Studenci bawią się doskonale. Płyną za to głosy niezadowolenia ze strony mieszkańców, którzy narzekają na hałas i bałagan.

Festiwal Muzyczny Juwenalia Poznań 2013 odbywa się w dniach 23-26 maja na stadionie AZS przy ulicy Pułaskiego. Studenci jak zwykle bawią się doskonale, ale głośność muzyki budzi niesmak wśród okolicznych mieszkańców. Hałas tak się tutaj roznosi, że dla nas to koszmar - mówi Halina Owsianna, rada os. Stare Winogrady.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Ale koszmar mieszkańców to także widok śmieci pozostawionych po każdej nocy imprez. Widok jest skandaliczny. Porozrzucane puszki, butelki, papiery. Cytadela rano wyglądała koszmarnie - dodaje Owsianna.

Konflikt mieszkańcy-studenci pojawia się przy okazji każdej większej imprezy. Nie chciałbym powiedzieć, że studenci ignorują to lub nie potrafią się bawić. Nie chcę generalizować, może być mi tylko przykro, że są pewne grupy, które tego nie rozumieją. Ale uważam, że większość studentów to wspaniali ludzie, którzy zachowują się naprawdę kulturalnie - mówi Michał Brzóska, Politechnika Poznańska.

Podobnego zdania są też sami studenci. Juwenalia powinny być. Zauważmy, że w innych miastach mamy takie wielkie Juwenalia jak Ursynalia i tam raczej nie ma sprzeciwów mieszkańców miasta. To dodatkowy dochód dla osób prowadzących sklepy lub inne działalności gospodarcze - mówi Paweł Woliński, student UAM.

Juwenalia zakończą się w niedzielę. Dzisiaj na scenie pojawią się: Miuosh, Zeus, Vienio feat. JaMaL, Pezet. Koncerty będą trwać do godziny 1:00. Bilet na jeden dzień koncertów kosztuje 20 zł. Studenci bawią się za darmo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro