Warta prowadziła 2:0, ale zremisowała

Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 2:2 | fot. Roger Gorączniak

Pierwszoligowa Warta Poznań prowadziła z Sandecją Nowy Sącz do 41. minuty 2:0, ale ostatecznie zremisowała 2:2 i znajduje się w strefie spadkowej.

Podopieczni Krzysztofa Pawlaka od pierwszych minut walczyli o zdobycie trzech punktów w meczu z Sandecją Nowy Sącz, która jest bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. W 15. minucie Krzysztof Bartoszak został zatrzymany faulem w polu karnym gości, a jedenastkę zamienił na bramkę Paweł Giel. Chwilę później powinno być 2:0 dla Warty, ale Marcin Trojanowski z kilku metrów nie trafił w bramkę. Po kolejnej akcji gospodarzy Piotr Kosiorowski zagrał ręką w polu karnym, a Krzysztof Bartoszak i pewnie pokonał Marcina Cabaja. Na trybunach kameralnego stadionu przy Drodze Dębińskiej zapanowała radość, a kibic znów wierzyli, że utrzymanie się jest możliwe. Jednak tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla gości zdobył Patryk Tuszyński.

Po zmianie stron Warta tak jak w pierwszej połowie zdecydowanie więcej utrzymywała się przy piłce i częściej gościła pod bramką rywala. Niestety w 82. minucie Arkadiusz Czarnecki wykorzystał zamieszanie w polu karnym Warty po rzycie rożnym i zdobył bramkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a Warta nadal znajduje się w strefie spadkowej I ligi. Do końca sezonu zostały trzy kolejki.

Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (2:1)
Paweł Giel (16. minuta - rzut karny), Krzysztof Bartoszak (27. minuta - rzut karny) - Patryk Tuszyński (41. minuta), Arkadiusz Czarnecki (82. minuta)
Żółte kartki: Wojciech Wilczyński, Mateusz Pogonowski, Michał Jakóbowski - Marcin Makuch, Paweł Nowak.
Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Warta: Adrian Lis - Wojciech Wilczyński, Maciej Wichtowski, Adrian Bartkowiak, Adam Gajda - Marcin Trojanowski (85. Paweł Czoska), Alain Ngamayama, Paweł Giel (81. Wojciech Onsorge), Mateusz Pogonowski, Michał Jakóbowski - Krzysztof Bartoszak.

Sandecja: Marcin Cabaj - Marcin Makuch, Arkadiusz Czarnecki, Sebastian Duda, Adam Mójta - Paweł Nowak, Maciej Bębenek (90. Jozef Čertík), Piotr Mroziński, Piotr Giel (85. Kristof Kurczynski), Piotr Kosiorowski (74. Petar Borovićanin) - Patryk Tuszyński.