Reklama

Prezydent podpisał aneks do umowy z Marcelin Management

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Pomimo sprzeciwu miejskich radnych prezydent Ryszard Grobelny podpisał w piątek aneks do umowy z operatorem stadionu. Niższe stawki zaczną obowiązywać jeśli operator spłaci dotychczasowe zadłużenie.

Informacje o negocjacjach pomiędzy miastem a operatorem stadionu pojawiły się w lutym tego roku. Przebieg negocjacji był tajny, a na początku maja poinformowano, że udało się dojść do porozumienia. Według nowych ustaleń operator zamiast trzech milionów złotych zapłaci jedynie sześćset tysięcy złotych, a miasto dodatkowo zrezygnowało z korzyści związanych ze sprzedażą nazwy stadionu oraz części zysków z tzw. "dnia meczowego".

Sprawa wzbudziła ogromne kontrowersje, ale prezydent Grobelny twierdził, że negocjacje zakończyły się sukcesem. Optymizmu prezydenta nie podzielili radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki, którzy nie zgodzili się na podpisanie aneksu, ale ich głos miał tylko charakter rekomendacji. W piątek prezydent Ryszard Grobelny podpisał aneks - Gdybyśmy nie zgodzili się na podpisanie aneksu, alternatywą byłoby przejęcie zarządzania stadionem przez Miasto. Oznaczałoby to, że co roku trzeba by dokładać do stadionu 1,5 miliona złotych z budżetu miasta. Dodatkowo Miasto musiałoby sfinansować koszty uruchomienia powierzchni komercyjnych. To kolejne kilka milionów. Z takimi problemami borykają się ze swoimi stadionami między innymi Gdańsk, Kraków i Kielce. Podpisanie przez Poznań aneksu oznacza, że do miasta co roku trafi 600 tysięcy złotych - twierdzi Grobelny.
Od dziś operator ma 45 dni na spłacanie dotychczasowego zadłużenia. Jeśli tego nie zrobi, aneks nie wejdzie w życie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro