Reklama
Reklama

Chcieli wymusić pieniądze, uciekając potrącili policjanta

fot. Policja Gostyń
fot. Policja Gostyń

W środowy wieczór w Kunowie pod Gostyniem doszło do próby wymuszenia pieniędzy od właścicieli jednego ze sklepów. Policjanci zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Jego wspólnicy uciekli z miejsca zdarzenia. Oddalając się potrącili policjanta.

W środę wieczorem policjantów z Gostynia powiadomiono, że w Kunowie może dojść do wymuszenia pieniędzy od właścicieli jednego ze sklepów. - Na miejsce udali się kryminalni - tłumaczy Sebastian Myszkiewicz z policji w Gostyniu. - W momencie, gdy funkcjonariusze przebywali na zapleczu sklepu do środka wszedł mężczyzna, który zażądał wydania gotówki. Kryminalni przystąpili do działania, sprawca zaczął uciekać do zaparkowanego w rejonie sklepu samochodu marki BMW. Mężczyzna nie zdążył do niego dobiec, został zatrzymany przez policjantów - dodaje.

Ale uciekać zaczęli jego wspólnicy - siedzący w samochodzie. - Jeden z funkcjonariuszy próbował zatrzymać osoby siedzące w BMW, kierowca gwałtownie ruszył w kierunku policjanta i go potrącił. Ten użył broni - wyjaśnia. Ostatecznie mężczyznom udało się odjechać.

O incydencie poinformowano policjantów z całego województwa. W okolicach zarządzono blokady dróg. - Po niespełna trzech godzinach wpadli dwaj mężczyźni zamieszani w wymuszenie. Zatrzymani zostali w Lesznie przez miejscowych policjantów.

Do aresztu trafiło sześć osób - czterech mężczyzn oraz dwie kobiety w wieku od 17 do 39 lat. Kobietę i mężczyznę zwolniono po przesłuchaniach. - Pozostali mężczyźni usłyszeli zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Natomiast drugiej z kobiet zarzuca się pomocnictwo i podżeganie do przestępstwa. Dodatkowo kierowcy BMW przedstawiono zarzut czynnej napaści na policjanta - kończy.

Wszystkim zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro