Reklama
Reklama

Finał Ligi Europy nie w Poznaniu, a w Warszawie...

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Jeszcze kilka lat temu Poznań zabiegał o prawo organizacji finału Ligi Europy na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. W czwartek organizatorem finału w 2015 roku został PZPN i Stadion Narodowy w Warszawie.

Poznań o organizacji finału Ligi Europy myślał już w 2007 roku i od tamtego momentu czynił ku temu kroki, a pomysłodawcą był wiceprezydent miasta Maciej Frankiewicz. Urzędnicy chcieli w ten sposób sprawdzić obiekt przy ul. Bułgarskiej przed Euro 2012. Jednak oficjalna kandydatura Poznania przegrała już w pierwszym etapie i możliwy finał 2011 został przyznany Dublinowi. Później miasto było gospodarzem EURO 2012, a po imprezie pomysł upadł...

W czwartek Komitet Wykonawczy UEFA przyznał prawo organizacji finału Ligi Europy 2015 Polsce. Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i Stadionowi Narodowemu, na którym ów prestiżowy mecz ma zostać rozegrany. - Nie muszę chyba mówić, jak ważna i prestiżowa jest to impreza sportowa, która jest promocją Polskiego Związku Piłki Nożnej, miasta Warszawy, naszego kraju, naszej społeczności i kultury narodowej. Żeby dostać możliwość organizacji takich rozgrywek, jak finał Ligi Europejskiej 2015, trzeba mieć wielkie zaufanie wśród kierowniczych gremiów UEFA. Tym bardziej, że niedawno organizowaliśmy mistrzostwa Europy. A trzy lata po Euro 2012 będziemy mieli finał Ligi Europejskiej - mówi na stronie internetowej związku prezes Zbigniew Boniek.

Przypomnijmy, że Polska nigdy nie organizowała finału europejskiego pucharu w piłce nożnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro