Reklama

Poznań City Center: coraz więcej elewacji

fot. TriGranit
fot. TriGranit

Wykonawcy pracujący na budowie Poznań City Center wykorzystują dobrą pogodę. Obecnie prace skupiają się na dachach parkingu, dworca PKS i galerii handlowej. Powstaje też coraz więcej elementów elewacji obiektów.

Już w przyszłym miesiącu do budynku nowej poznańskiej galerii handlowej - Poznań City Center - mają zacząć się wprowadzać pierwsi najemcy, którzy zaczną przygotowywać swoje lokale do otwarcia obiektu. PCC ma być dostępne dla klientów jesienią bieżącego roku. W tym tygodniu ogłoszono, że do najemców w PCC dołączyła spora księgarnia - Matras.

Wykonawcy wykorzystują dobrą pogodę, a tym samym prace na budowie idą pełną parą. - Dobra, słoneczna pogoda sprzyja pracom prowadzonym na dachu parkingu, dworca PKS i galerii handlowej - wyjaśnia Przemysław Terlecki z TriGranit. Folia nie jest jeszcze ściągana ze szklanej elewacji obiektu. Obecnie trwa uszczelnianie całej konstrukcji.

- Każdego dnia przybywa kolejnych fragmentów nowych dróg wokół ZCK, którymi jesienią przyjadą do centrum pierwsi klienci i pasażerowie - dodaje. Już na początku maja wylano nowy asfalt na przedłużonej ulicy ks. Jakuba Wujka, zaczęto też budowę przejścia podziemnego pod ulicą Matyi od strony Wolnych Torów.

Zobacz jak postępują prace na budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
38.20 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro