Reklama

Taksówkarski monopol na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Międzynarodowe Targi Poznańskie pięć lat temu przeprowadziły konkurs ofert, który wyłonił jedną z korporacji taksówkarskich. Tylko taksówki wybranej firmy mogą wjeżdżać na teren MTP, a umowa została podpisana na czas nieokreślony.

Na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich może wjechać tylko jedna korporacja taksówkowa. Pozostałe firmy muszą omijać bramę targów szerokim łukiem, a to budzi sprzeciw taksówkarzy - Klienci chcą podjechać jak najbliżej, a trzeba ich przed bramą wysadzić i z walizkami idą - mówi jeden z taksówkarzy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Na takim rozwiązaniu cierpią klienci innych korporacji. Zamiast podjechać pod konkretny pawilon wysiadają przy ulicy Głogowskiej, Bukowskiej lub Śniadeckich. Dodatkowo na Głogowskiej taksówkarze mogą zatrzymać się maksymalnie na pięć minut - Jak jest duże natężenie ruchu, ciężko się zatrzymać - dodaje kolejny taksówkarz.

Targowe zasady wyjaśnia biuro prasowe targów - W czasie targów kiedy mamy tutaj dużo osób, wjazd jest biletowany, nie możemy sobie pozwolić, żeby każda korporacja mogła tutaj wjeżdżać - mówi Karolina Nawrot. Dodatkowo wszystkie osoby korzystające z usług firmy współpracującej z targami, mogą liczyć na dziesięcioprocentowy rabat. Umowa z firmą została podpisana na czas nieokreślony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro