Reklama
Reklama

Poznań: nowa siłownia zewnętrzna i skwer

Siłownia w Parku nad Wartą | fot. Elżbieta Skowron
Siłownia w Parku nad Wartą | fot. Elżbieta Skowron

Na terenie u zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej na Starym Mieście pojawiła się zieleń. Zarząd Dróg Miejskich przekształcił tu parking, w miejsce do odpoczynku. A to nie koniec nowości w Poznaniu. W Parku nad Wartą przy osiedlu Piastowskim na Ratajach pojawiła się siłownia zewnętrzna.

Placyk u zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej na Starym Mieście nie jest już miejscem do parkowania samochodów. Zamiast aut można tu zobaczyć klomby, na których posadzono nową roślinność. Rosnące tu wcześniej drzewa zyskały natomiast zabezpieczenia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Miejskich. Choć drzewa i krzewy już tu posadzono, nie oznacza to końca prac. Zamontowane tu zostaną jeszcze ławki, stół szachowy, a także stojaki rowerowe.

Nie jest to jedyna nowość w Poznaniu. Nową atrakcję w swoim Parku nad Wartą mają mieszkańcy osiedla Piastowskiego na Ratajach. Zamontowano tu urządzenia w ramach siłowni zewnętrznej, z której mogą korzystać wszyscy chętni. Inwestycję przeprowadził Zarząd Zieleni Miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
76.93 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro