Reklama
Reklama

Projekt P.I.W.O. za nami

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

Do naszego miasta zawitał Projekt P.I.W.O. - nietypowy Light Show, który z okien akademika Politechniki Poznańskiej stworzył wielki wyświetlacz. Motywem przewodnim pokazu były "Hity YouTube".

Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy (w skrócie PIWO) to projekt studentów z Wrocławia. Prowadzą go członkowie z Koła Naukowego MOS działającego na Politechnice Wrocławskiej. Na pomysł akademikowego Light Show wpadli, gdy chcieli w nietypowy sposób urozmaicić Juwenalia.

Jak to zrobić? Przy użyciu modułów z diodami LED wrocławscy studenci zamieniają wybraną ścianę budynku w gigantyczny wyświetlacz, na którym mogą być prezentowane przygotowane wcześniej animacje.

Podobnie jak w roku ubiegłym w wielki wyświetlacz w tym roku zamienił się Dom Studencki nr 6 Politechniki Poznańskiej. To sami poznaniacy zadecydowali, jaki miał być motyw przewodni tegorocznego pokazu w naszym mieście. Opcji do wyboru było kilka - m.in. hity YouTube, gry, bajki, Dragon Ball, stare reklamy, teledyski. Ostatecznie zdecydowaną większością głosów wygrały "Hity YouTube".

W kwietniu zachęcaliśmy poznaniaków do przygotowywania animacji, które będą wyświetlane podczas pokazu w Poznaniu. Można je było przygotować za pomocą specjalnego edytora. Termin zgłoszeń minął w poniedziałek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro