Reklama
Reklama

Centrum Turystki Kulturowej Trakt ma nowego dyrektora

CTK "Trakt" działa w Poznaniu od kilku lat, a jego głównym celem jest popularyzacja "Taktu Królewsko-Cesarskiego". W poniedziałek prezydent Ryszard Grobelny ogłosił, że od czerwca dyrektorem miejskiej instytucji będzie Robert Mirzyński.

Dotychczasowym dyrektorem Traktu był Lech Łangowski, który zrezygnował z funkcji z powodów zdrowotnych. Na zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej prezydent Ryszard Grobelny ogłosił, że od pierwszego czerwca stanowisko dyrektora obejmie Robert Mirzyński - dziennikarz Radia Merkury.

Nowy dyrektor przyznaje, że największym wyzwaniem będzie uruchomienie Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego - Niewątpliwie tym największym wyzwaniem jest ICHOT, ale to jest także kontynuacja tego całego programu, który w tej chwili jest realizowany przez centrum. To jest niewątpliwie wyzwanie. To jest rzecz, którą warto zrobić. Ja jestem urodzonym poznaniakiem i tak sobie pomyślałem, że opowiadam od wielu lat na antenie Radia Merkury o historii tego miasta, o ludziach związanych z tym miastem to fajnie byłoby zrobić coś jeszcze - powiedział nowy dyrektor.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro